Deník přechodné pěstounky (díl 4): První neklidná noc doma

9:00

Noc byla celkem náročná. Miminko spalo neklidně, stále se budilo a vrzavě kňučelo. V postýlce odmítá spát. Několikrát jsem ho uspala v náručí, ale jakmile jsem ho vrátila do postýlky, opět se začalo budit. Spaní bylo celou noc přískokem vpřed. Kolem páté se nabízí manžel, že mě vystřídá, abych mohla aspoň chvilku v kuse spát.

Kolem deváté zkouším volat paní doktorce u nás, abychom mohli přijít na vstupní prohlídku. Měli bychom se s ní spojit do 48 hodin od převzetí dítěte. Zvedá to sestřička, paní doktorka je nemocná, první návštěvu domlouváme na úterý. Kdyby ale byl jakýkoliv problém, máme se ozvat dřív.

Otevírám maily. Mám tam mail od sociální pracovnice miminka s informacemi o tom, co se chystá udělat v nejbližší době. Hlavně budeme domlouvat tzv. asistované kontakty rodičů s miminkem. Při setkáních s rodinou dítěte je totiž vždycky dobré, aby ho někdo nezávislý moderoval a aby se odehrávala v neutrálním prostředí. Všichni se tak cítí bezpečněji a předejde se tak případným konfliktům. S mojí klíčovou pracovnicí doprovázející organizace hledáme volné termíny, které můžeme nabídnout rodičům na kontakty tak, aby byla volná místnost, kde budou moci kontakty probíhat.

18:00

Rozbíháme normální péči. Mlíčko po třech hodinách, mezitím přebalování, spinkání a tulení a povídání, když zrovna miminko otevře očička. Miminko je stále dost neklidné. Bylo trochu nedonošené, je droboučké, má sotva dvě a půl kila. Po konzultaci s paní doktorkou měníme mlíčko na mlíčko pro nedonošené děti.


Do kufříčku, který nosí děti na výtvarku v první třídě, jsme začali shromažďovat poklady miminka, třeba pásku z ručičky z porodnice, leukoplast se jménem, které mu nalepili na hrudníček. V počítači si vytvářím nový deníček dítěte. 


#dětidorodin

Přemýšlíte, jestli byste také vy nemohli pomáhat dětem jako pěstouni? Moc rádi vám představíme náhradní rodičovství zblízka, napište nám do komentářů e-mail nebo se ozvěte na mamdotaz@dobrarodina.cz, pošleme vám nezávazně víc informací.

Komentáře