Deník přechodné pěstounky (díl 5): Poprvé k doktorce

29. září

Přes den i v noci je miminko stále neklidné. Naštěstí po změně mlíčka začalo lépe papat a přibývat na váze. S manželem se domlouváme, kdy je ochoten mne vystřídat, abych vůbec někdy spala, ale zároveň aby byl on přes den schopen pracovat.

Sociální pracovnice miminka mi v mailu píše, že se snaží zařídit rodný list pro miminko. Kartičku pojišťovny by pak radši nechala na nás. Volám na úřad práce, že jsme převzali další miminko. Úřednice je velmi milá a říká, že se na nás těší, ať přijdeme, jen co budeme mít rodný list.

30. září

Chystáme se za paní doktorkou. Volám sociální pracovnici, jak to vypadá s rodným listem, protože zatím nemáme rodné číslo a paní doktorka se bude určitě ptát. Bude prý zítra k vyzvednutí. U paní doktorky to je fajn. Přestože anamnéza miminka není zrovna jednoduchá, raduje se, že je miminko celkem v pořádku. Po změně mléka už se zlepšila stolice. Domlouváme se na další návštěvě za 14 dní.

Máme štěstí, že paní doktorka i sestřička jsou opravdu úžasné. Vždycky nás pochválí a rozplývají se nad miminkem, jako kdyby to bylo první miminko, které vidí. Je to moc příjemný pocit, když má člověk takovou podporu.


#dětidorodin

Přemýšlíte, jestli byste také vy nemohli pomáhat dětem jako pěstouni? Moc rádi vám představíme náhradní rodičovství zblízka, napište nám do komentářů e-mail nebo se ozvěte na mamdotaz@dobrarodina.cz, pošleme vám nezávazně víc informací.

Komentáře