Mezi sedmi miliardami lidí jste nejdůležitější VY


Mámy a tátové, vlastní i ty náhradní, jsou pro děti nejdůležitějšími lidmi na světě. Na planetě Zemi žije přes sedm miliard lidí, ale dětský svět se umí smrsknout na jednoho dva lidi. Na jeden jediný domov, na jednu jedinou náruč. Na náruč, které se dá věřit, že mě ochrání před vším nebezpečím.

O kolik důležitější je tahle náruč důležitá pro děti, které už se velkému nebezpečí tváří v tvář setkaly. Když jim pupečníkem proudily do těla drogy. Když je máma nechávala vyřvat v postýlce. Když přišel táta opilý domů. Když dostaly první facku. Když je nájemce vyhodil z bytu. Když jako jediné ve třídě neměly svačinu. Když jako jediné ve třídě měly modřiny. Když se na tělocviku styděly převlékat, aby si někdo nevšiml.

Nebo když máma po porodu podepsala papír, že pečovat nechce nebo nemůže.

Těmhle dětem se svět pozvolna nebo ze dne na den zhroutil. Místo bezpečí, které ke svému zdravému a šťastnému vývoji tolik potřebujeme, je najednou obklopil strach. Strach o život, protože svět najednou nebyl jedna jediná náruč, ale sedm miliard cizích a tak moc vzdálených lidí.

Právě teď vyrůstá mimo svojí rodinu neuvěřitelných 27 tisíc dětí.

18 tisíc z nich mělo v tomhle neštěstí štěstí. Mezi sedmi miliardami lidí se ten jeden jediný člověk zase našel.

...

Práce nás všech v Dobré rodině je krásná. Znamená přihlížet tomu, jak se těmto dětem pomaličku obnovuje bezpečný svět. Ne ten velký, cizí svět, ale ten malý a nejdůležitější, tvořený jednou jedinou náručí, která znamená všecko.

Stojíme při dětech, které dostaly šanci.

Stojíme při pěstounských rodinách, díky kterým tady ta šance byla.

A uděláme všechno pro to, aby tuhle šanci jednou dostalo každé dítě.

Vaše Dobrá rodina


Komentáře