Deník přechodné pěstounky (7): Uleví se ti, broučku


6. října


Tak dnešní noc byla opravdu náročná. Téměř do dvou hodin nemohlo miminko v klidu usnout, ačkoliv bylo najedené a přebalené. Na chvilku se vždycky zklidnilo, ale pak se znovu dalo do pláče. Přitom se dostávalo do mírné tenze. Už se to párkrát při usínání objevilo, ale takhle dlouho a intenzivně to zatím neprobíhalo. Tiším ho, nosím a hladím. Pak konečně usnulo, i když se do rána ještě několikrát vzbudilo.

Uvidíme, jak to půjde dál, jsem hodně unavená.

...


Odpoledne telefonuji se svojí kamarádkou pěstounkou. Rozumí mi, únavu dobře zná. Vypráví mi, že zrovna dneska někde zase četla, že pěstouni si berou děti pro peníze. Společně se smějeme a říkáme si, že to jsme teda hodně špatné byznysmenky. Péče o děti je opravdu nepřetržitá a náročná a za stejný plat si umíme představit spoustu klidnějších profesí. Ani jedna z nás by ale neměnila.

Možná to trochu zní jako klišé, ale je to krásné cítit, že naše práce má smysl. Pokroky dětí vidíme každý den. Často do trvalé rodiny předáváme úplně jiné miminko. Kamarádku napadá, že by se z toho mohla natáčet dobrá televizní proměna. Jen by nešlo o změnu účesu a nové oblečení, ale o plačící uzlíček, který se promění ve spokojené miminko.

I tobě se brzy uleví, šeptám večer svému uzlíčku.

...

Také jsme tento týden byli na kontrole kyčlí. Pan doktor na ortopedii je skvělý. Vždycky nás vítá a dává nám najevo i se sestřičkou, jak moc nám fandí. Je to hrozně milé a povzbuzuje mě to, každé dobré spolupráce s lékaři si moc vážím. Čím více podporujících lidí okolo sebe miminko má, tím lépe.

Komentáře