Deník přechodné pěstounky (díl 6): Papírování okolo miminka

1. října

Jdeme s miminkem na úřad za sociální pracovnicí pro rodný list. Udělala si na nás čas, tak máme možnost probrat i scénáře toho, co přichází v úvahu v příběhu miminka. Zatím budou zahájeny kontakty, kterých se mohou účastnit rodiče i prarodiče. Prarodiče se budou rozhodovat, zda péči převezmou. Pokud by se rozhodli, mohlo by do měsíce miminko už k nim. To by bylo tedy opravdu úžasně rychlé řešení. Sociální pracovnice miminka je úžasná. Je pro mě moc příjemný pocit, že má takhle brzy všechno zmapované a promyšlené a že na nás je skutečně hlavně pečovat a řídit se jejím plánem.

Pokračuji rovnou na pojišťovnu vyřídit miminku kartičku pojištění. Úřednice s námi řeší, že nám dá vědět, až bude kartička hotová, ať si pak kartičku vyzvedneme osobně, protože poštou by to poslali na jméno miminka. To ale kvůli ochraně jeho údajů nechceme dávat na schránku.

2. října

Dneska ještě musím na úřad práce. Nejsem nezaměstnaná. Musím tam jen nahlásit, že máme v péči další miminko kvůli výplatě příspěvků. Stojíme někdy ve stejné frontě jako rodiče, kteří dítě odložili. A taky se k nám někdy tak chovají.

Tohle se mi ale ještě nestalo. Úřednice už má předvyplněné formuláře, jen potřebuje doplnit osobní údaje miminka. Je milá, všechno s námi vyřizuje s obrovskou ochotnou a zájmem o miminko. Když jsem na tomtéž úřadě byla před nějakou dobou poprvé, kolegyně této úřednice byla velmi nepříjemná, dokonce mi odmítala převzít žádosti, ačkoliv to byla její povinnost. Je to velká změna v chování. A je to velmi příjemné cítit podporu tam, kde dříve nebyla.


#dětidorodin

Přemýšlíte, jestli byste také vy nemohli pomáhat dětem jako pěstouni? Moc rádi vám představíme náhradní rodičovství zblízka, napište nám do komentářů e-mail nebo se ozvěte na mamdotaz@dobrarodina.cz, pošleme vám nezávazně víc informací.

Pátý díl Deníku pěstounky (Poprvé k doktorce) z 30. září

Další díl Deníku přechodné pěstounky: 6. října 2017

Komentáře