Deník přechodné pěstounky (10): Miminko se poprvé usmálo

25. října

Dnes volala sociální pracovnice. Ozvala se jí maminka miminka. Na léčbu stále nenastoupila. Oznámila ale sociální pracovnici, že chce miminko vidět. Sociální pracovnice jí dala kontakt na moji klíčovou pracovnici z doprovázející organizace, která nám v takových situacích pomáhá. Volám tedy své klíčové pracovnici, aby věděla, že možná budeme chystat setkání s rodiči. Hledáme společné termíny, kdy bude volná místnost pro asistované kontakty a posíláme sociální pracovnici několik termínů, kdy můžeme my i klíčová pracovnice.

1. listopadu

Jupí, miminko vykouzlilo při povídání se mnou včera nádherný úsměv! A pak to zopakovalo, když si s ním povídal večer manžel. Zkoušíme to vyfotit, ale jak už to bývá, nikdy se to nepovede, když máme připravený foťák. :-)

...

Byli jsme na kontrole u paní doktorky. Miminko zatím dobře prospívá a přibývá na váze. Jen ten večerní neklid se objevuje pořád. Naštěstí to ale je mírnější než u některých předchozích dětí, které jsme měli v péči. V jednom případě to bylo opravdu zoufalé, takže jsme museli s miminkem do nemocnice.

Skvělé ale je, že pěstouni mohou do nemocnice nastoupit jako doprovod miminka, takže tam nebylo samo a mohli jsme ho tulit a hladit a krmit pomaličku, protože miminko nemohlo pořádně jíst a krmení trvalo třeba hodinu, tak jsme mu dávali mlíčko vždycky po malých doušcích. Mezitím doktoři mohli vyšetřit, zda pláč nemá ještě jinou příčinu.

...


Včera u nás byla na návštěvě sociální pracovnice. Rodiče se jí od minulého týdne neozvali. Ozývá se jí ale teta miminka (sestra tatínka tohoto miminka), která je dost smutná z toho, že bratra a jeho ženu ani miminko zatím nepřimělo k tomu, aby se začali léčit.

Teta miminka má svoji rodinu. Sociální pracovnice už u nich byla na šetření, takže viděla, že jako rodina fungují dobře. Rozhodli se, že jestli rodiče miminka do konce října nenastoupí na léčbu a nezačnou projevovat opravdový zájem o miminko, podají si návrh k soudu na svěření dítěte do péče své rodiny. Mezitím by se rádi s miminkem potkávali, aby je miminko znalo.

...

Odpoledne jsme byli v lese. Krásně to tam vonělo po houbách. Miminko si všechno potichounku sledovalo a úplně se zklidnilo. Už je to „velký“ človíček! Však už mu je měsíc!


#dětidorodin

Přemýšlíte, jestli byste také vy nemohli pomáhat dětem jako pěstouni? Moc rádi vám představíme náhradní rodičovství zblízka, napište nám do komentářů e-mail nebo se ozvěte na mamdotaz@dobrarodina.cz, pošleme vám nezávazně víc informací.

Komentáře