Deník přechodné pěstounky (11): Půjde miminko k tetě?

 

8. listopadu

Rodiče se zatím neozvali. V týdnu jsme se ale potkali s tetou miminka. Napoprvé přišla sama. Cítila se provinile, jako by mohla za to, že rodiče miminka nefungují. Měla strach, že se budeme i na ni koukat skrz prsty. Snažili jsme se jí dát najevo, že to takhle vůbec nevnímáme a že máme radost, že miminko bude moci zůstat ve své rodině, i když to nebude u rodičů. Po setkání nám napsala, že se jí moc ulevilo, že je ráda, že zatím může být miminko u nás a že nám moc děkuje, že se o něj staráme. Mám z té zprávy velkou radost, jsou to vždycky takové milé okamžiky, když se podaří prolomit nedůvěru.

16. listopadu

Tento týden přišla na návštěvu teta miminka i se svými dvěma dětmi. Bylo to úžasné setkání. Teta miminka je zkušená maminka, takže se samozřejmostí brala miminko do náruče, bez problémů ho zvládla nakrmit i přebalit. A miminko se u ní cítilo spokojeně, takže ani jednou nezaplakalo. Děti kolem miminka běhaly a miminko se za nimi dokonce pokoušelo otáčet. Podařilo se mi udělat pár krásných fotek, tak mu je přidám do deníčku.

Maminka miminka prý už přestala sociální pracovnici zvedat telefon. Vůbec se neozývají. Teta nám řekla, že po minulém setkání prý zavolala sociální pracovnici, že už dál čekat nebude a že si podá návrh k soudu na svěření miminka k ní do rodiny. Domluvila se se sociální pracovnicí, že se ve středu zastaví na úřadě, aby jí pomohli napsat návrh.

Miminko už se při povídání usmívá hodně často. Někdy zkouší dokonce vydávat zvuky, jako by nám při povídání odpovídalo. Konečně se nám podařilo úsměv vyfotit a kousek toho povídání natočit na video. V tom jsou mobilní telefony skvělé, že je člověk má pořád u sebe. Letos jsem k narozeninám dostala mobil s dobrým foťákem, tak je to opravdu radost fotit, obzvlášť takové krásné miminko.

#dětidorodin

Přemýšlíte, jestli byste také vy nemohli pomáhat dětem jako pěstouni? Moc rádi vám představíme náhradní rodičovství zblízka, napište nám do komentářů e-mail nebo se ozvěte na mamdotaz@dobrarodina.cz, pošleme vám nezávazně víc informací.

Komentáře