Deník přechodné pěstounky (12): Teď rozhodne soud

 

22. listopadu

Dneska přišel na setkání s tetou i její manžel a sociální pracovnice. Návrh na svěření miminka do péče tety je u soudu. Přidávali jsme k návrhu i zprávu o tom, jak se miminko vyvíjí. A sociální pracovnice se ještě znovu ujišťovala, jestli se nám neozvali rodiče.

Teta si podala zároveň návrh na takzvané pomalé předběžné opatření. Sociální pracovnice řekla, že se soudkyní předjednala, jaké podklady soudkyně potřebuje, a dodala jí je. Proto si myslí, že do týdne bude rozhodnuto. Sociální pracovnice navrhla, ať už se s tetou potkáváme co nejvíc. A že o víkendu už by si mohli vždycky ráno vyzvednout miminko a vrátit ho večer, aby si všichni na novou situaci zvykli. Až nabude rozhodnutí vykonatelnosti, pak už se přidá jen noc.

Máme štěstí, že to k nám teta nemá daleko, bydlíme ve stejném městě.

24. listopadu

Dneska přivezla teta na návštěvu pár věcí, které už pro miminko mají, abychom je začali používat, že si je odvezou při definitivním předání pak s miminkem. Jejich věci voní jinak. Dali nám pár kousků oblečení a fusak na noc, aby si miminko zvyklo na jejich vůni. A taky nám dali olejíček, který používali u svých dětí a osvědčil se jim.


Také se s námi radili, jak je má v budoucnu miminko oslovovat. Bylo by lepší, aby jim říkalo „teto“, „strejdo“. Ale jak to udělat, když ostatní děti je oslovují „mami“, „tati“? Jen jim říkáme, že je dobré miminku od začátku říkat věci pravdivě a klidně, aby z jejich nejistoty nemělo pocit, že je špatné ono samo. A že právě s deníčkem můžou dítěti vyprávět jeho příběh. 

#dětidorodin

Přemýšlíte, jestli byste také vy nemohli pomáhat dětem jako pěstouni? Moc rádi vám představíme náhradní rodičovství zblízka, napište nám do komentářů e-mail nebo se ozvěte na mamdotaz@dobrarodina.cz, pošleme vám nezávazně víc informací.

Komentáře