Deník přechodné pěstounky (13): Je to tady

 

26. listopadu

Volá sociální pracovnice. Soudkyně si prý pospíšila a předběžné opatření, se kterým může miminko přejít do rodiny tety, je prý už vystavené. Jen teď budeme muset čekat na doručení.

Naše rodina má datovou schránku, kam by nám mělo předběžné opatření přijít. Jdu tedy k počítači a je to tam. Ještě tedy budeme muset počkat, kdy opatření doručí tetě a strejdovi miminka. V ten den by to mělo být vykonatelné - v ten den předáme miminko do náruče tety už napořád.

Sociální pracovnice nám řekla, že doporučí tetě miminka, aby teď trávila její rodina s miminkem co nejvíc času a předání bylo co nejhladší. Ještě že se s rodinou tety miminka už potkáváme aspoň na chvilku každý den. Všechno je navíc o hodně jednodušší, protože miminku jsou čerstvě dva měsíce, takže je pro něj přechod snazší, než když předáváme starší děti.

Večer miminko uspávám a vím, že ho už za pár dní bude místo mě uspávat jeho teta. Je to vždycky zvláštní směs pocitů, ale převládá radost, že se všechno zvládlo tak rychle. A že hlavně miminko nemuselo strávit ani den v kojeneckém ústavu a vždycky mělo svoji náruč.

Spinkej, broučku, půlnoc už se blíží,
spinkej, broučku, nic ti neublíží...

#dětidorodin

Přemýšlíte, jestli byste také vy nemohli pomáhat dětem jako pěstouni? Moc rádi vám představíme náhradní rodičovství zblízka, napište nám do komentářů e-mail nebo se ozvěte na mamdotaz@dobrarodina.cz, pošleme vám nezávazně víc informací.

Komentáře