Deník přechodné pěstounky (14): Miminko poprvé doma u tety

 

27. listopadu


Dneska si přijela teta pro miminko a vzala ho poprvé k nim na návštěvu. Domluvili jsme se, že zůstaneme doma, abychom byli k dispozici, kdyby se cokoliv dělo. Mají na nás telefon, tak můžou kdykoliv zavolat. Dali jsme jim na papíře napsané všechny potřebné návody – jak připravit mlíčko, v kolik hodin papá a jak přes den spinká. Nabalili jsme jim naši miminčí tašku, aby tam měli všechno, co budou potřebovat – kojeneckou vodu, mlíčko, plenky, hračky, náhradní oblečení a látkovou plenu.

Je to zvláštní, jak je doma najednou klid. Doma je výjimečně i manžel: „Pojď, dojdeme si naproti do kavárny na kafíčko. Psali mi sousedi, že tam jdou taky.“ U kafíčka se nás všichni ptají, jaké to je, když jsme najednou bez miminka. A kdy už bude miminko úplně u nové rodiny. A kdy dostaneme další miminko. Teprve po nějaké chvíli se řeč stočí na to, že se v ulici propadla silnice a že už s tím tři dny nikdo nic neudělal, ačkoliv to sousedka nahlásila.

Volá teta, že přijeli k nim domů, že je všechno v pořádku, jen nemůže najít dudlíček. Radíme jim, aby vyndali miminko z kočárku, že nejspíš zapadl dudlíček pod něj. Je tam, uf!

Vracíme se domů. Začínáme přemýšlet, co všechno dáme miminku s sebou. Rozhodně mu dáme dudlíček a lahvičky, na které je zvyklé. A hračky, na které už reaguje. Zatím nejoblíbenější je ovečka, která hraje i melodii. A jedno chrastítko s rolničkami. A pak připravíme kufříček. Má v něm už pásek z ručičky z porodnice, cedulku z postýlky, bílý otisk nožičky na černém kartonu, první lahvičku, krabičku od prvního krému, kterým jsme miminko mazali. Když miminko spinká, procházím v počítači fotky, abych je připravila s popisky na předání. Na včerejší návštěvě jsme s tetou miminka prošli deníček, jestli tam budou chtít něco ještě doplnit nebo změnit. Už v deníčku přibývají i fotky tety, strejdy a dětí z návštěv.


Kolem šesté volá teta, že vyrážejí zpět k nám. Je to dobré, všechno proběhlo v pohodě. Trochu jim jen jednou dělalo problém miminko uspat, ale naštěstí po mlíčku pak usnulo bez problémů.

#dětidorodin

Přemýšlíte, jestli byste také vy nemohli pomáhat dětem jako pěstouni? Moc rádi vám představíme náhradní rodičovství zblízka, napište nám do komentářů e-mail nebo se ozvěte na mamdotaz@dobrarodina.cz, pošleme vám nezávazně víc informací.

Komentáře